Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Kraj Vysočina podpořil další venkovské prodejny

Kraj Vysočina podpořil další venkovské prodejny

Rada Kraje Vysočina schválila na svém posledním jednání dotaci pro 59 prodejen v obcích od 501 do 3.000 obyvatel v souhrnné výši 2.950.000 Kč.

Ilustrační foto
26. listopadu 2021 - 11:00

Peníze budou vyplaceny z dotace Ministerstva průmyslu a obchodu, která byla Kraji Vysočina přiznána na podporu provozu malých vesnických prodejen potravin a smíšeného zboží v rámci programu Obchůdek 2021+. V termínu přijal kraj celkem 60 žádostí, jedna musela být kvůli nesplnění podmínek programu vyřazena.
 
Provozovatelé malých vesnických prodejen umístěných v obcích od 501 do 3 000 obyvatel mohli požádat o dotaci na provoz ve výši až 50 tisíc korun. Kraj navíc v letošním roce stejnou maximální částkou podpořil prodejny v nejmenších obcích do 500 obyvatel v souhrnné výši téměř sedm milionů korun.


„Jsem ráda, že se nám podařilo vyčerpat téměř všechny finanční prostředky z rozpočtu kraje určené v letošním roce na podporu zachování prodejen potravin a smíšeného zboží na venkově. S podporou venkovských služeb, zejména pak venkovských prodejen, počítáme ve Fondu Vysočiny i pro rok 2022. Konkrétní nastavení krajského dotačního titulu pro příští rok se bude odvíjet od aktuálních podmínek, které v rámci programu Obchůdek 2021+ stanoví ministerstvo“ doplnila náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová.
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)