Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Ostrava daruje poškozeným tornádem tři miliony korun

Ostrava daruje poškozeným tornádem tři miliony korun

Dar ve výši tří milionů korun poskytne Ostrava postiženým červnovým tornádem v Jihomoravském a Ústeckém kraji. Finance v mimořádné výši už schválili ostravští zastupitelé.

Ilustrační foto
21. září 2021 - 12:00

Z celkové částky tři miliony korun je devadesát procent darováno na pomoc v Jihomoravském kraji a deset procent Ústeckému kraji. Z částky dva miliony sedm set tisíc korun, která je určena pro jižní Moravu, budou dva miliony korun darovány Jihomoravskému kraji, jenž ji použije na obnovu zničené infrastruktury.

Zbývajících sedm set tisíc korun bude rovnoměrně rozděleno prostřednictvím veřejných sbírek Českého červeného kříže, Diecézní charity Brno, ADRY a Diakonie Českobratrské církve evangelické. Částka ve výši tři sta tisíc korun je určena pro pomoc v Ústeckém kraji k podpoře obce Stebno poničené živelní pohromou 24. června 2021.

Město Ostrava pomohlo již v minulosti i dalším místům zasaženým přírodními katastrofami či jinými neštěstími. Ostrava například přispěla na obnovu povodněmi postižených míst (Mělník, Ústí nad Labem, Děčín a Litoměřice), požárem postiženého objektu kulturní památky Libušín, dřevěného kostela Božího těla v Gutech.

Pomoc cílila i k pozůstalým obětí střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava a důlního neštěstí v dole ČSM. Finanční dar byl poskytnut též ke zmírnění následků požáru v panelovém domě v Bohumíně nebo pomoci s obnovou domu po požáru na Provaznické ulici v Ostravě-Hrabůvce.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)