Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Ostrava: Oranžová záře dominant připomene násilí na ženách

Ostrava: Oranžová záře dominant připomene násilí na ženách

V rámci mezinárodní kampaně OSN zazářila v podvečer 25.listopadu radniční věž i most Miloše Sýkory tentokrát v oranžové barvě.

Ostravské domianty v oranžové.
26. listopadu 2021 - 12:00

Šestnáctidenní kampaň začíná Mezinárodním dnem boje proti násilí na ženách a vrcholí Dnem lidských práv, 10. prosince 2021. Kampaň iniciuje překonání lhostejnosti, stereotypů a vyzývá k boji s násilím na ženách i pomoci obětem.

Pomoc lidé naleznou třeba v Intervenčním centru pro osoby ohrožené domácím násilím či Poradně pro oběti trestné činnosti (Bílého kruhu bezpečí z. s.) v Ostravě i dalších. Připomenout lze i činnost Sociopointu, zřízeného 1. října 2021 v prostorách ostravského magistrátu. Jednou z problematik, které řeší sociální pracovníci je i násilí, k dispozici jsou taktéž informační materiály.


Pomoc i poradenství ženám však zahrnuje také preventivní program Městské policie Ostrava s názvem „Holka, braň se II.“ Informuje ženy o možnostech pomoci, vhodných reakcích v kritických situacích a bezpečném chování. Součástí projektu je i kurz sebeobrany.

Nicméně prevenci násilí páchané na ženách se Městská policie Ostrava věnuje dlouhodobě, od roku 2016 každoročně realizovala speciální projekt k předcházení násilí na ženách.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)